یادداشت // جشنواره ای در خور عکاسان

الهام صالح

شش روز را به پایان رساندیم و امروز هفتمین و آخرین روز برپایی هشتمین جشنواره عکس خبری دوربین.نت است. شاید 6 روز، زمانی کوتاه به نظر بیاید، حتی انگار جشنواره در چشم بر هم زدنی به پایان رسید، اما رسیدن به این نقطه، آسان نبود. افراد بسیاری، وقت و انرژی صرف کردند تا جشنواره آنطور که شایسته عکاسان است برگزار شود.
هر کدام از این افراد برای پیشرفت جشنواره، سهمی داشتند. عکاسانی که با ارسال عکس هایشان در این جشنواره شرکت کردند، یک حلقه از این افراد هستند. داورهای بخش عکس که بیش از 10 ساعت وقت صرف کردند تا همه عکس ها را مورد داوری قرار بدهند، حلقه دیگر این ماجرا هستند. آن ها سختگیری و وسواس عجیبی در دیدن عکس ها داشتند. بارها عکس ها را مورد بازبینی قرار دادند تا نمایشگاه در بهترین کیفیت برپا شود. داورها خود را به بازبینی عکس ها ملزم می دانستند تا حق هیچ یک از شرکت کنندگان پایمال نشود. داوران بخش فیلم هم که حدود 3 ساعت به تماشای فیلم ها و مالتی مدیاها نشستند، نقشی مهم در پیشبرد جشنواره ایفا کردند.
بخش اجرایی که بار جشنواره بر دوش آن ها بود، مسئولان مرکز هنرپژوهی نقش جهان، فرهنگستان هنر و مرکز مشارکت های فرهنگی هنری شهرداری تهران که هر یک مکان اجرای بخش هایی از جشنواره بودند، هم بی شک بازوهای اجرایی را تشکیل می دادند.
اسپانسرهایی که اهدای جوایر را بر عهده گرفتند، با ایجاد انگیزه در شرکت کنندگان، گامی بزرگ برای برگزاری بهتر هشتمین جشنواره عکس خبری دوربین.نت و همچنین پیشرفت روند عکاسی برداشتند.
در طول این یک هفته کارگاه های متعددی برگزار شد، فیلم ها و مالتی مدیاهای متنوعی به نمایش درآمد و افراد بسیاری زحمت کشیدند تا جشنواره به این نقطه برسد.
و امروز، آخرین روز برگزاری هشتمین جشنواره عکس خبری دوربین.نت است. مفتخریم که در برپایی جشنواره، تنها نبودیم. شما با ما و در کنار ما بودید. همراهی تان دلگرممان کرد و از خستگی هایمان کاست. حضورتان دلیلی است برای قدم نهادن ما در مسیر برگزاری نهمین جشنواره عکس خبری دوربین.نت. بودنتان مستدام.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.